شماره تماس

۰۲۱-۸۸۱۷۷۶۵۰-۸۸۵۱۱۷۰۷

پست الکترونیک

info@zinan.ir

انواع بالابر و کاربرد آن

انواع بالابر

۱- بالابرهای زنجیری :

در این نوع مکانیزم، بار توسط مکانیزم زنجیر و وینچ طراحی شده ، به حرکت در می آید .
بالابر زنجیری در دو نوع دستی و برقی ساخته می شوند. در بالابر زنجیری رابط بین قلاب و بدنه بالابر، زنجیر است. به دلیل فضاگیری زیاد زنجیر، ساخت بالابر زنجیری با محدودیت ظرفیت (تا 20 تن) و ارتفاع بالابری (تا 6 متر) همراه است.

۲- بالابرهای سیم بکسلی :

در این بالابرها رابط بین قلاب و بدنه دستگاه سیم بکسل بوده که بر روی درام شیاردار پیچیده شده و چرخش درام باعث جابجایی قلاب در ارتفاع شده و عملیات بالابری انجام می گیرد.

به دلیل تنوع سیم بکسل و درام آن امکان تولید این بالابر از ظرفیت های ۱ تن تا تناژهای بسیار بسنگین (تا 1000 تن) و ارتفاع قلاب مختلف (تا 150 متر) میسر می گردد. این بالابرها فقط به صورت برقی ساخته می شود.

۳- Open winch :

انواع جرثقیل سقفی دو پل ، جرثقیل دروازه ای دو پل ، جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل ، بلند کردن دریچه سد ، جا به جایی واگن ها در معدن ، بلند کردن پاکت در صنایع آهک ، بلند کردن در صنایع حفاری .به کار گرفته می شود و دلیل کاربرد آن ها در صنعت دسترسی آسان به قطعات بالابر و تعمیر و سرویس دوره ای آن ها می باشد.

۴- وینچ کشنده :

تشکیل شده از درام و سیم بکسل جهت کشیدن بار در سطوح غیر عمود می باشد و کاربرد وینچ‌ها بسیار گسترده است و در صنایعی مثل خودروسازی، صنایع فولاد ، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع نظامی، صنایع تحقیقاتی و … نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر

اشتراک در شبکه های اجتماعی:

عضویت در خبرنامه

انواع بالابر و کاربرد آن

Everything we do is designed, whether we’re producing a magazine, a website, or a bridge. Design is really the creative invention that designs everything.
انواع بالابر

انواع بالابر و کاربرد آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *