شماره تماس

۰۲۱-۸۸۱۷۷۶۵۰-۸۸۵۱۱۷۰۷

پست الکترونیک

info@zinan.ir

توليد اولين جرثقيل 60 تني ايران در اراك آغاز شد

60

توليد اولين جرثقيل 60 تني ايران در اراك آغاز شد
اراك – مديرعامل يك كارخانه توليدكننده جرثقيل و بالابر در اراك از آغاز توليد اولين جرثقيل 60 تني ايراني خبر داد و گفت: عمليات طراحي مهندسي اين جرثقيل سال گذشته از سوي گروه آموزش و پژوهش اين كارخانه انجام شد.

حسن مهدي نيا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طراحي نهايي اين محصول هفته جاري به گروه توليدي كارخانه ارائه شده است. وي اظهاركرد: جرثقيل هاي غول پيكر و بالابرهاي ارتفاع بالا در چين و كره جنوبي توليد مي شود كه در صورت موفقيت كاركنان اين كارخانه در توليد اين نوع محصولات، ديگر نيازي براي وارد كردن هيچ نوع جرثقيل و بالابري از خارج وجود نخواهد داشت. وي با بيان اينكه امسال اولين بالابر آتش نشاني ايراني با ارتفاع 33 متر نيز در اين كارخانه توليد مي شود، گفت: با وجود محدوديت مكان و نيروي انساني، اين شركت همواره بازارهاي داخلي اين محصولات را تامين كرده و در انعقاد قراردادها و تامين انواع جرثقيل، بالابر و در گذشته نيز ادوات كشاورزي به مشتريان هيچ گاه خلاف وعده عمل نكرده است. مهدي نيا با بيان اينكه توليدات اين كارخانه تنها بازار داخلي كشور را تامين مي كند، افزود: كالاهايي كه اين شركت توليد مي كند بر اساس استانداردهاي جهاني است و از كيفيت بسيار مطلوبي برخوردار است اما نياز بازار داخلي از يكسو و همچنين محدوديت فضا و نيروي انساني از سوي ديگر اجازه توليدات بيشتر براي توسعه صادرات را به اين شركت نمي دهد. وي ادامه داد: با اين وجود اين شركت به تازگي برنده يك مزايده بين المللي فروش تعداد بسيار زيادي بالابر و جرثقيل شده است كه پس از ارائه اولين مرحله از تعهدات خود ، همه جوانب و بخش هاي اين مناقصه اعلام مي شود. وي ادامه داد: همچنين قراردادهاي بسياري با شركت هاي داخلي انعقاد شده كه بر اساس آن تا دو سال آينده بايد 600 دستگاه انواع جرثقيل و بالابر به اين شركت ها تحويل شود. وي با بيان اينكه اين كارخانه در شرايط تحريم هم هيچ ركودي را تجربه نكرد و با جديت به فعاليت خود ادامه داد، بيان كرد: پس از به نتيجه رسيدن مذاكرات با 1+5 و جريان برجام تا كنون هفت گروه تجاري از كشورهاي آلمان، ايتاليا و تركيه براي برقراري ارتباط بيشتر، عرضه مواد اوليه به صورت مستقيم و بدون واسطه و همچنين طرح احتمالي توسعه كارخانه، از اين مجموعه بازديد كرده اند. مهدي نيا گفت: يك چهارم قيمت تمام شده محصولات اين كارخانه مربوط به قطعات يدكي پيشرفته اروپايي با كيفيت از قبيل ورق هاي فولادي ويژه براي ساخت دكل و سازه هاي جرثقيل، انواع ادوات هيدروليكي، انواع پمپ ها و شيرآلات كنترل كننده است كه استفاده از اين كالاها برند كارخانه را در منطقه خاورميانه و حتي همه آسيا بسيار معروف كرده است. اين كارخانه از 30 سال پيش با توليد ادوات كشاورزي فعاليت خود را در اراك آغاز كرد و هم اكنون يكي از بزرگترين كارخانه هاي توليد بالابر و جرثقيل هاي صنعتي در آسيا محسوب مي شود. هم اكنون 250 نفر در بخش هاي مختلف اين كارخانه مشغول به كار هستند.

منبع: www.irna.ir/news/82025517/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر

اشتراک در شبکه های اجتماعی:

عضویت در خبرنامه

توليد اولين جرثقيل 60 تني ايران در اراك آغاز شد

Everything we do is designed, whether we’re producing a magazine, a website, or a bridge. Design is really the creative invention that designs everything.
60

توليد اولين جرثقيل 60 تني ايران در اراك آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *