شماره تماس

۰۲۱-۸۸۱۷۷۶۵۰-۸۸۵۱۱۹۶۹

پست الکترونیک

info[at]zinan.ir

info@zinan.ir

کمربند جرثقیل

شرکت صنعتی زینان بزرگترین تولید کننده بالابر در ایران با قابلیت 50 بالابر در روز

 کمربند جرثقیل در سایت جرثقیل سقفی، دروازه ای و بازوئی زینان (فروشگاه ای ابزار) با بهترین کیفیت تولید و عرضه می گردد.

کمربند جرثقیل سقفی چیست

کمربند جرثقیل سقفی از مهره راهنما ، صفحه راهنما و تسمه فولادی اتصال تشکیل شده است. جنس این قطعه چدنی یا تفلونی است که برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه سیم بکسل و بهم نخوردن نظم سیم بکسل بالابر استفاده می شود و نیز برای جلوگیری از پدیده پرش از شیار درام منجر به کثیف شدن سیم بکسل، تغییر شکل، تسریع سایش و کاهش امنیت در جرثقیل می شود. در حال حاضر معمولاً از کمربند وینچ جرثقیل استفاده می شود، همانطور که در شکل نشان داده شده است، کمربند ایمنی جرثقیل سقفی توسط چند بخش تشکیل شده که شامل یک سطح دایره ای، دارای مهره و اتصالاتی می باشد در قسمت بیرونی کمربند، قرقره تنظیم شده است که خود نمی تواند با تکیه بر آن بچرخد. بنابراین اتصالات آن در امتداد حرکت کواکسیال در امتداد حرکت محوری هدایت می شود . در هر زمان سیم پیچ  به صورت دقیق کار خود را انجام می دهد و از شیار مارپیچی قرقره خارج می شود.

کمربند جرثقیل

انواع کمربند جرثقیل سقفی شامل

  • کمربند راهنمای سیم بکسل (Wire Rope Guide)
  • کمربند درام جرثقیل سقفی (Rope Guide)
  • کمربند ناظم سیم بکسل (Wire Rope Regulator)

هر کدام از این انواع کمربند جرثقیل سقفی دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند و برای انتخاب مناسب‌ترین نوع کمربند جرثقیل سقفی باید به نوع جرثقیل و نیازهای خاص خود توجه کنید.

بیشتر بدانید: وینچ

نقش کمربند راهنما سیم بکسل در جرثقیل

کمربند راهنمای سیم بکسل در جرثقیل سقفی وظیفه هدایت سیم بکسل روی درام را دارد و باعث از هم پیچیدگی سیم بکسل و جلوگیری از کاهش عمر مفید آن می‌شود. این کمربند به منظور قرار گرفتن درست سیم بکسل جرثقیل بر روی درام جرثقیل در هنگام بالا بردن بار استفاده می‌شود. مهره دور درام وظیفه صحیح نشستن سیم بکسل بر روی درام را دارد و کمربند راهنمای سیم بکسل باعث می‌شود سیم بکسل به طور منظم و مستقیم بر روی شیارهای درام و در محل خود قرار بگیرد. شکسته شدن کمربندهای راهنمای سیم بکسل، عملا حرکت بالابری و در نتیجه کارکرد جرثقیل را مختل می‌کند. لذا عملیات تعویض این کمربندها باید در اسرع وقت انجام گردد. کمربند جرثقیل سقفی می تواند متناسب با طیف وسیعی از اندازه درام و در هر جهت پیچ درام ساخته شود و طراحی مدولار آن امکان نصب دستگاه‌هایی با ویژگی های جدید، مانند نظافت درام، جلوگیری از کشش جانبی و اندازه گیری سیم بکسل را فراهم می کند.

بهتر بدانید: چهارکاره آویز

اهمیت کمربند درام جرثقیل سقفی

کمربند درام جرثقیل سقفی را با نام روپ گاید (Rope Guide) نیز می‌شناسند. استفاده از کمربند درام جرثقیل سقفی در حرکت‌های بالابر بسیار مورد استفاده است. کمربند درام جرثقیل وظیفه دارد؛ نشستن سیم بکسل روی شیارهای ایجاد شده روی درام را کنترل کند. تطبیق سیم بکسل با شیارهای روی درام، حرکت بالابر را کنترل و تسهیل خواهد کرد. کمربند درام جرثقیل سقفی توسط شرکت‌های متعدد طراحی و تولید می‌شود. این کمربندها عمدتاً از جنس چدن یا سیلیکون ساخته می‌شوند. حرکت‌های رفت و برگشت کمربند درام جرثقیل سقفی را میکروسوئیچ کنترل و محدود خواهد کرد.

کمربند ناظم سیم بکسل

کمربند جرثقیل که وظیفه هدایت سیم بکسل را روی درام دارد و باعث از هم پیچیدگی سیم بکسل و جلوگیری از کاهش راندمان موتور می شود.

کمربند جرثقیل

ویژگی‌های کمربند جرثقیل سقفی

  • مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی
  • قابلیت نصب و جدا کردن آسان
  • قابلیت تنظیم ارتفاع کمربند
  • قابلیت نصب بر روی انواع جرثقیل‌های سقفی با انواع مختلف درام

مزایای کمربند جرثقیل سقفی

1- کمربند جرثقیل باعث میشود سیم بکسل را به طور منظم در اطراف درام مرتب کند، از پریدن سیم بکسل از شیار جلوگیری کند.

2- صفحه اتصال چدن ضخیم، جنس مرغوب

3- امنیت و عملکرد جرثقیل شما را ساده و راحت می کند.

4- کمربند جرثقیل باعث جلوگیری از آسیب به پوسته و درام جرثقیل میشود .

بیشتر بدانید:قطعات یدکی

از جمله آسیب های احتمالی که در نبود کمربند جرثقیل ممکن است برای بالابر به وجود بیاید:

بدون کمربند جرثقیل سقفی، سیم بکسل جرثقیل ممکن است خم شده و خورد شود که می‌تواند منجر به فرسایش درام جرثقیل، فرسایش سیم بکسل جرثقیل، عدم عملکرد حد بالا و پایین جرثقیل و ضربات ناشی از عدم عملکرد حد بالا و پایین به بدنه جرثقیل شود. بنابراین، نصب کمربند جرثقیل سقفی بسیار حائز اهمیت است. انواع کمربند جرثقیل سقفی شامل کمربند راهنمای سیم بکسل، کمربند درام جرثقیل سقفی و کمربند ناظم سیم بکسل هستند. هر کدام از این انواع کمربند جرثقیل سقفی دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند و برای انتخاب مناسب‌ترین نوع کمربند جرثقیل سقفی باید به نوع جرثقیل و نیازهای خاص خود توجه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)